ZAPROSZENIA / RELACJE

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować Prezesowi Milanowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. – Panu Sebastianowi Budziszewskiemu otrzymania nagrody „MENAGERA ROKU 2016”.

Tytuł ten został przyznany Prezesowi podczas XV Konferencji Naukowo-Technicznej WOD-KAN w Białowieży w dniach 22-24.02.2017 r., której uczestnikami było ponad 240 osób z branży wodociągowej z całej Polski.

Nam, pracownikom Milanowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., jest niezmiernie miło, iż gremium autorytetów branży wodociągowej, zauważyło ciężką pracę naszego Prezesa, który swoją determinacją, otwartością na nowoczesne rozwiązania i z sukcesem prowadzi Spółkę.

Pan Sebastian Budziszewski buduje swój zespół pracowników od 2013 roku. Wielokrotnie podkreślał, że jesteśmy jednym z kluczowych elementów w budowaniu tego sukcesu.

Przez te lata udało się wyprowadzić firmę z ogromnej zapaści finansowej.

Jest nam niezmiernie miło pracować pod dowództwem operatywnego i profesjonalnego Szefa.

Życzymy, żeby otrzymane przez Pana wyróżnienie było motywacją do kolejnych dla Pana i dla nas wyzwań i nadal przyświecało naszej działalności Pana preferowane motto „Nie ma rzeczy niemożliwych".

Dumni Pracownicy MPWiK

 

 

 

PIKNIK EKOLOGICZNY 10.09.2016 r.

W dniu 10.09.2016. odbył się Wodny Piknik Ekologiczny zorganizowany przez Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. przy współpracy z Urzędem Miasta Milanówka.

MPWiK, poza zaopatrzeniem w wodę Mieszkańców Milanówka, stara się również dbać o podniesienie świadomości ekologicznej i zwiększenie poczucia odpowiedzialności za wyczerpalne zasoby naturalne. Dlatego też jednymi z adresatów tych działań są najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, wśród których kształtowane są proekologiczne postawy, oraz wrażliwość na potrzeby ochrony zasobów wodnych i uświadomienie zagrożeń środowiska wodnego.

Realizując programy edukacyjne poprzez zabawę, pokazujemy, że zasoby wodne nie są nieograniczone i niezniszczalne. Przekonujemy, że aby skutecznie chronić zasoby wodne, ważne jest odpowiedzialne gospodarowanie tym surowcem i konieczne jest wyrobienie pozytywnych nawyków w codziennym działaniu na rzecz ochrony wód oraz środowiska naturalnego.

Wodny Piknik Ekologiczny był bezprecedensowym wydarzeniem w historii Milanówka. Uczestniczyło w nim około 2 tysięcy mieszkańców.

Największym powodzeniem cieszyła się strefa relaksu, w której były wydawane wody smakowe. Bazą wód smakowych była oczywiście milanowska woda z wodociągu, także w postaci wody gazowanej.

Można było posilić się zdrowymi owocowymi przekąskami w formie szaszłyków owocowych i oddać się chwilowemu odpoczynkowi na specjalnie przygotowanych leżakach i fotelach.

Podczas Wodnego Pikniku Ekologicznego zaprezentowaliśmy kilkanaście stanowisk doświadczalnych i warsztatowych dla dzieci.

Dzieci uczestniczyły w zwariowanych eksperymentach Pana Korka, podczas których nie zabrakło wybuchów, hałasu, chlapiącej wody, a przede wszystkim radości i uśmiechu.

Quizy z wiedzy o ochronie środowiska pozwoliły na zweryfikowanie i poszerzenie wiedzy najmłodszych uczestników pikniku. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Na stanowiskach warsztatowych dzieci samodzielnie przygotowywały kolorowe mydełka, malowały obrazy na wodzie i wykonywały prace z surowców wtórnych. Lubiący aktywność ruchową i rywalizację mogli sprawdzić się podczas rodzinnych konkurencji sportowych.

Każdy z gości mógł skorzystać z porad dietetyka oraz zbadać swój organizm pod kątem zawartości wody.

Do naszej akcji dołączyły się milanowskie jednostki oświatowe takie jak: Zespół Szkół Gminnych nr 1 im. ks. Piotra Skargi, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej, Zespół Szkół Gminnych nr 3 im. Fryderyka Chopina, Integracyjna Społeczna Szkoła Podstawowa im. gen. bryg. A.E. Fieldorfa, Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa, Przedszkole Nr 1 „Pod dębowym listkiem” oraz firma PBS Consulting Doradztwo Wodne i Fundacja Musszelka.

W ponad 200 metrowym zadaszonym pawilonie nauczyciele i dzieci ze szkół i przedszkola przygotowali interesujące doświadczenia i zabawy, obejmujące m. in. tematy: oczyszczania wody (przez rośliny i bezkręgowce), zachowania ciał stałych w wodzie słonej i słodkiej, jak rośliny pobierają i oddają wodę, wody jako soczewki, szacowania pojemności wody, porównywania gęstości wody i oleju.

Na terenie Stacji Uzdatnia Wody, na którym odbyła się impreza, stanęła także wielka scena.

Program estradowy był wypełniony atrakcjami, a głównymi aktorami były dzieci i młodzież.

Jednym z głównych estradowych punktów był kultowy występ Kulfona i Moniki. Artyści wykonali znane i lubiane piosenki.

Wystąpili także młodzi milanowscy artyści. Mogliśmy podziwiać talent muzyków z Milanowskiej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego pod batutą kapelmistrza Tomasza Delimata. Widownia mogła posłuchać „Baśni o żywej wodzie” oraz współtworzyć koncert gry na kielichach. Konferansjerską obsługę zapewnił nam popularny aktor z  warszawskiego Teatru Kwadrat p. Szymon Kusarek.

Na terenie pikniku był wyznaczony obszar placu zabaw. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, kul wodnych, a także przejażdżek kolorowymi łódkami po wodzie w specjalnie przygotowanym basenie. Niezapomnianą atrakcją była możliwość obsługi przez dzieci minikoparki, używanej w codziennych działaniach, związanych z przyłączeniami wodociągowo-kanalizacyjnymi.

Przy okazji pikniku Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zaprezentowało swój potencjał sprzętowy, a specjaliści naszej firmy umożliwili gościom zwiedzenie Stacji Uzdatniania Wody i poznanie procesu technologicznego produkcji wody z milanowskiego ujęcia oligoceńskiego.

Miarą sensu i nagrodą za organizację Wodnego Pikniku Ekologicznego są dla nas Państwa gratulacje i podziękowania. Na stronie Urzędu Miasta i na profilu Facebook MPWiK Milanówek są dostępne galerie zdjęć z pikniku. Wspaniale oddają atmosferę imprezy, a także są dokumentem spełnienia naszej misji edukacji proekologicznej.

Wszystkim przybyłym dziękuję a Tych, którzy nie byli serdecznie zapraszamy na następny pikniki rodzinny.  

                                                                                                                                                         Prezes Zarządu

                                                                                                                                                  Sebastian Budziszewski

Zgłoś stan wodomierza

05-822 Milanówek, ul. Spacerowa 4
e-mail: mpwik@mpwik-milanowek.pl
tel. 22 729 04 33

Zgłoś awarie

Całodobowo:
tel.: 22 729 04 33  /  661 441 785

(sieć wodociągowa);


tel.: 882 164 123 (sieć kanalizacyjna)

Kontakt

05-822 Milanówek, ul. Spacerowa 4
e-mail: mpwik@mpwik-milanowek.pl
tel. 22 729 04 33